Ewelina Sośniak

24 Paźdź

Absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Stypendystka Tokyo Univesity of Fine Arts & Music w Japonii. Laureatka konkursów oraz uczestniczka wystaw krajowych i zagranicznych. Wyróżniona m.in.: Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2010 i Stypendium Urzędu Miasta Wrocławia w 2008 za osiągnięcia artystyczne. Uczestniczka międzynarodowych warsztatów artystycznych „Pieńków”, organizowanych przez Fundację Marka Marii Pieńkowskiego, w której kolekcji znajduje się kilka jej obrazów. Zajmuje się nie tylko malarstwem, ale także projektowaniem graficznym i ilustracją.
Twórczość Eweliny Sośniak cechuje duża skłonność do porządkowania rzeczywistości, a następnie jej dekonstruowania. W swoich obrazach wykorzystuje motywy z pierwszych gier komputerowych Commodore 64 i Atari, osadzając je w ekspresyjnej i mocnej w kolorze materii malarskiej. Schematycznie przedstawiane elementy, luźno komponowane na płótnie są subiektywnym komentarzem autorki względem otaczającego nas świata. Świata ukazanego niczym w ironicznym, krzywym zwierciadle, w którym możemy ujrzeć fałsz i pułapkę życia wirtualnego, a także przenieść się w fikcyjną przestrzeń pejzażu, pełnego latających machin, wybuchów, labiryntów, celowników, bomb, atomowych eksplozji, potworów, widm i postaci. Wykorzystywane przez Sośniak motywy ukazane w niezwykle estetyzujący sposób tracą swą brutalność i pierwotną destruktywną funkcję, stając się tym samym zbiorem wyłącznie harmonijnych i pięknych form. Artystka tworzy platformowe, odrealnione, abstrakcyjne przestrzenie, przyrównując tym samym proces twórczy do mechanizmu gry. Powierzchnia płótna jest więc diagramem, planszą, zapisem całego procesu twórczego. To co obserwuje odbiorca jest namacalnym dowodem starcia, prawdziwej walki odbytej pomiędzy obrazem, a intencją samego artysty.

Ewelina Sośniak została laureatką konkursu Atelier I fundacji Pienkow, Artystka dekady. Jej prace do obejrzenia w galerii Fibak i w POMALAMie na Mokotowskiej 65/1.

 

GRATULUJEMY;)

Pozdrawiam

POMALAMA;)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: