…lama streetartowo;]

15 Mar

usankcjonowany artystycznie wandalizm… bo skoro z jednej strony art,a starsi ludzie krzyczą,ze wandale? Na pewno Polska zasypana jest kiepskim graffiti, które na miano street art’u po prostu nie zasługuje,ale są tez prace świetne, inspirujące, widać w nich prawdziwy proces twórczy i ogromną adrenalinę;)

Niektórzy do graffiti zaliczają wszystko co pojawia się na ścianach, począwszy od kibolskich napisów, a skończywszy na wielkoformatowych muralach. Inni wyraźnie odcinają street art od nowojorskiego graffiti. Street art definiowany jest po prostu jako plastyczna aktywność, której nie ograniczają żadne reguły. Gdzie nasz polski Bansky? Polscy grafficiarze  twierdzą,ze to co robi Bansky u nas ma już 30letnią tradycję, narodziło się w stanie wojennym jako forma oporu, więc jego  szablonowe 3 D polskich artstów ulicznych nie inspiruje ,aż tak…Na ulicach jest cała masa antywojennych, politycznych, proekologicznych haseł: „Bojkotuj Łukaszenkę”, „Antifa Zone”, „Żaden Człowiek nie jest nielegalny”, plakaty Petera Fussa, murale grupy Twożywo i wręcz brutalnie propagandowe murale 3fali.  a  zainteresowanym polecam album „Polski street art”, który właśnie trafił do księgarń.  Osobiście stawiam na Zbiok’a, ktory działał w podziemu grafficiarskim ,a dziś jego graffiti znalazło się nawet w oprawie graficznej najnowszej ramówki TVN! Street art wchodzi na salony-Myślicie,ze to dobrze?

 Z powodów objętościowych i egoistycznych prezentuje  street art bliski sercu po-ma-LAMY;)

www.takimyk.com.pl

Aaaaaaaa, z ostatniej chwili, dzis w galerii Senatorskiej Pierwsza w Polsce aukcja polskiego streetart’u, warto zajrzeć!

rekomenduje po-ma-LAMA;)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: