stolarz czy artysta?

4 Mar

Jory Brigham. Jako dziecko Jory zaczął majsterkować ze swoim tatą, Timem Brighamem.  Talent odziedziczony plus praca uczyniły  młodego artsytę. Tak, nie stolarza, lecz artystę, bo od dłuższego czasu prace Jory’ego nie wyglądają jednak na dzieło stolarza, lecz na  świadectwo sprecyzowanej  wizji artystycznej.

Jego meble  są  jak dzieła sztuki, manifesty design’u. Można powiedzieć,ze są zbyt idealne, gładkie, przemyślane  i przepracowane w najdrobmniejszym szczególe. Staranność z jaką wybiera drewna, faktury, usłojenie  zapiera dech. Teak z lipą w serii „Organics”  wygląda egzotycznie i niebanalnie, co za połączenie!

W kolecji „Retro” drewno nawiązuje formą do późnych artdecowskich  projektów, ocierając się o lata 50 wraz  z dodatkiem kolorów  i form przemysłowych jak z filmu z lat 70 tworzy tworzy oryginalna całość. Szalenie klimatyczne i nieskończenie doskonałe!

 Ciężkie i mocne meble  Duńczyka sprawiają,że nawet nie bedąc fanem tego typu mebli nie można przejść obojętnie obok jego kunsztu warsztatowego. Aranżacyjnie i wnętrzarsko patrząc nie są to meble dla każdego, wstawienie ich do salonu, rececji czy gabinetu sporo mówi o właścicielu!

Stolarz czy artsyta?  Zachęcajac do dyskusji, po-ma-la-ma czeka na komenatrze;)

www.jorybrigham.com

Reklamy

Komentarze 2 to “stolarz czy artysta?”

  1. margie Marzec 4, 2011 @ 4:38 pm #

    artysta. Ale chyba kazdy rzemieslnik kiedys byl po trosze artysta? tworzyl bowiem meble nie wzorujac sie na tym co juz widziala, a zcerpiac inspiuracje z przyrody np:))

  2. pomalama Marzec 4, 2011 @ 8:52 pm #

    rzemieślink może,ale nie musi być artsytą. Papiery czalednicze, dyplomy mistrzowskie, tytuł robotnika to jednak nie stawia znaku równości. Założenie,ze każdy rzemieślnik był/ jest twórcą , dość optymistyczne!jak fajnie by było gdyby rzemiosło szło z procesem twórczym ramię w ramię;)
    Wczoraj na odbiorze pewnej kuchni, przekonałam się,ze moj pan stolarz to nie tylko rzemieślnik, artysta ,ale i wizjoner. Prawie nie poznałam projektu:D

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: